575
edits
(Re-added description) |
(Re-added uses) |
||
Line 3: | Line 3: | ||
==Item Creation== | ==Item Creation== | ||
{{ItemCreation|requirements=[[File:Farming (skill).svg|25px|middle|link=Farming]] 5 [[Farming]]|materials=[[File:Garum Seeds (item).svg|25px|middle|link=Garum Seeds]] 2 [[Garum Seeds]]|quantity=5|experience=9|creationTime=1800}} | {{ItemCreation|requirements=[[File:Farming (skill).svg|25px|middle|link=Farming]] 5 [[Farming]]|materials=[[File:Garum Seeds (item).svg|25px|middle|link=Garum Seeds]] 2 [[Garum Seeds]]|quantity=5|experience=9|creationTime=1800}} | ||
==Uses== | |||
{| class="wikitable sortable" | |||
!Item | |||
!Name | |||
!Herblore Level | |||
!Mastery Level | |||
!Experience | |||
!Item Price | |||
!Ingredients | |||
!Charges | |||
!Effect | |||
|- | |||
| style ="text-align: left;" |[[File:Bird Nest Potion I (item).svg|50px|middle|link=Bird Nest Potion I]] | |||
| style ="text-align: left;" |[[Bird Nest Potion I]] | |||
| style ="text-align: right;" |1 | |||
| style ="text-align: right;" |1 [[File:Mastery.svg|25px|middle|link=Mastery]] | |||
| style ="text-align: right;" |5 | |||
| style ="text-align: right;" |1 | |||
| style ="text-align: right;" |1 [[File:Garum Herb (item).svg|25px|middle|link=Garum Herb]] 2 [[File:Potato Seeds (item).svg|25px|middle|link=Potato Seeds]] | |||
| style ="text-align: right;" |50 | |||
| style ="text-align: left;" |5% Bird Nest drop rate | |||
|- | |||
| style ="text-align: left;" |[[File:Bird Nest Potion II (item).svg|50px|middle|link=Bird Nest Potion II]] | |||
| style ="text-align: left;" |[[Bird Nest Potion II]] | |||
| style ="text-align: right;" |1 | |||
| style ="text-align: right;" |15 [[File:Mastery.svg|25px|middle|link=Mastery]] | |||
| style ="text-align: right;" |5 | |||
| style ="text-align: right;" |2 | |||
| style ="text-align: right;" |1 [[File:Garum Herb (item).svg|25px|middle|link=Garum Herb]] 2 [[File:Potato Seeds (item).svg|25px|middle|link=Potato Seeds]] | |||
| style ="text-align: right;" |50 | |||
| style ="text-align: left;" |10% Bird Nest drop rate | |||
|- | |||
| style ="text-align: left;" |[[File:Bird Nest Potion III (item).svg|50px|middle|link=Bird Nest Potion III]] | |||
| style ="text-align: left;" |[[Bird Nest Potion III]] | |||
| style ="text-align: right;" |1 | |||
| style ="text-align: right;" |40 [[File:Mastery.svg|25px|middle|link=Mastery]] | |||
| style ="text-align: right;" |5 | |||
| style ="text-align: right;" |3 | |||
| style ="text-align: right;" |1 [[File:Garum Herb (item).svg|25px|middle|link=Garum Herb]] 2 [[File:Potato Seeds (item).svg|25px|middle|link=Potato Seeds]] | |||
| style ="text-align: right;" |75 | |||
| style ="text-align: left;" |15% Bird Nest drop rate | |||
|- | |||
| style ="text-align: left;" |[[File:Bird Nest Potion IV (item).svg|50px|middle|link=Bird Nest Potion IV]] | |||
| style ="text-align: left;" |[[Bird Nest Potion IV]] | |||
| style ="text-align: right;" |1 | |||
| style ="text-align: right;" |80 [[File:Mastery.svg|25px|middle|link=Mastery]] | |||
| style ="text-align: right;" |5 | |||
| style ="text-align: right;" |4 | |||
| style ="text-align: right;" |1 [[File:Garum Herb (item).svg|25px|middle|link=Garum Herb]] 2 [[File:Potato Seeds (item).svg|25px|middle|link=Potato Seeds]] | |||
| style ="text-align: right;" |100 | |||
| style ="text-align: left;" |30% Bird Nest drop rate | |||
|- | |||
| style ="text-align: left;" |[[File:Melee Accuracy Potion I (item).svg|50px|middle|link=Melee Accuracy Potion I]] | |||
| style ="text-align: left;" |[[Melee Accuracy Potion I]] | |||
| style ="text-align: right;" |5 | |||
| style ="text-align: right;" |1 [[File:Mastery.svg|25px|middle|link=Mastery]] | |||
| style ="text-align: right;" |8 | |||
| style ="text-align: right;" |2 | |||
| style ="text-align: right;" |1 [[File:Garum Herb (item).svg|25px|middle|link=Garum Herb]] 1 [[File:Bones (item).svg|25px|middle|link=Bones]] | |||
| style ="text-align: right;" |5 | |||
| style ="text-align: left;" |5% Increased Melee Accuracy Rating | |||
|- | |||
| style ="text-align: left;" |[[File:Melee Accuracy Potion II (item).svg|50px|middle|link=Melee Accuracy Potion II]] | |||
| style ="text-align: left;" |[[Melee Accuracy Potion II]] | |||
| style ="text-align: right;" |5 | |||
| style ="text-align: right;" |15 [[File:Mastery.svg|25px|middle|link=Mastery]] | |||
| style ="text-align: right;" |8 | |||
| style ="text-align: right;" |3 | |||
| style ="text-align: right;" |1 [[File:Garum Herb (item).svg|25px|middle|link=Garum Herb]] 1 [[File:Bones (item).svg|25px|middle|link=Bones]] | |||
| style ="text-align: right;" |5 | |||
| style ="text-align: left;" |10% Increased Melee Accuracy Rating | |||
|- | |||
| style ="text-align: left;" |[[File:Melee Accuracy Potion III (item).svg|50px|middle|link=Melee Accuracy Potion III]] | |||
| style ="text-align: left;" |[[Melee Accuracy Potion III]] | |||
| style ="text-align: right;" |5 | |||
| style ="text-align: right;" |40 [[File:Mastery.svg|25px|middle|link=Mastery]] | |||
| style ="text-align: right;" |8 | |||
| style ="text-align: right;" |4 | |||
| style ="text-align: right;" |1 [[File:Garum Herb (item).svg|25px|middle|link=Garum Herb]] 1 [[File:Bones (item).svg|25px|middle|link=Bones]] | |||
| style ="text-align: right;" |5 | |||
| style ="text-align: left;" |15% Increased Melee Accuracy Rating | |||
|- | |||
| style ="text-align: left;" |[[File:Melee Accuracy Potion IV (item).svg|50px|middle|link=Melee Accuracy Potion IV]] | |||
| style ="text-align: left;" |[[Melee Accuracy Potion IV]] | |||
| style ="text-align: right;" |5 | |||
| style ="text-align: right;" |80 [[File:Mastery.svg|25px|middle|link=Mastery]] | |||
| style ="text-align: right;" |8 | |||
| style ="text-align: right;" |5 | |||
| style ="text-align: right;" |1 [[File:Garum Herb (item).svg|25px|middle|link=Garum Herb]] 1 [[File:Bones (item).svg|25px|middle|link=Bones]] | |||
| style ="text-align: right;" |10 | |||
| style ="text-align: left;" |25% Increased Melee Accuracy Rating | |||
|- | |||
| style ="text-align: left;" |[[File:Melee Evasion Potion I (item).svg|50px|middle|link=Melee Evasion Potion I]] | |||
| style ="text-align: left;" |[[Melee Evasion Potion I]] | |||
| style ="text-align: right;" |10 | |||
| style ="text-align: right;" |1 [[File:Mastery.svg|25px|middle|link=Mastery]] | |||
| style ="text-align: right;" |10 | |||
| style ="text-align: right;" |5 | |||
| style ="text-align: right;" |1 [[File:Garum Herb (item).svg|25px|middle|link=Garum Herb]] 1 [[File:Eyeball (item).svg|25px|middle|link=Eyeball]] | |||
| style ="text-align: right;" |5 | |||
| style ="text-align: left;" |5% Increased Melee Evasion Rating | |||
|- | |||
| style ="text-align: left;" |[[File:Melee Evasion Potion II (item).svg|50px|middle|link=Melee Evasion Potion II]] | |||
| style ="text-align: left;" |[[Melee Evasion Potion II]] | |||
| style ="text-align: right;" |10 | |||
| style ="text-align: right;" |15 [[File:Mastery.svg|25px|middle|link=Mastery]] | |||
| style ="text-align: right;" |10 | |||
| style ="text-align: right;" |10 | |||
| style ="text-align: right;" |1 [[File:Garum Herb (item).svg|25px|middle|link=Garum Herb]] 1 [[File:Eyeball (item).svg|25px|middle|link=Eyeball]] | |||
| style ="text-align: right;" |5 | |||
| style ="text-align: left;" |10% Increased Melee Evasion Rating | |||
|- | |||
| style ="text-align: left;" |[[File:Melee Evasion Potion III (item).svg|50px|middle|link=Melee Evasion Potion III]] | |||
| style ="text-align: left;" |[[Melee Evasion Potion III]] | |||
| style ="text-align: right;" |10 | |||
| style ="text-align: right;" |40 [[File:Mastery.svg|25px|middle|link=Mastery]] | |||
| style ="text-align: right;" |10 | |||
| style ="text-align: right;" |15 | |||
| style ="text-align: right;" |1 [[File:Garum Herb (item).svg|25px|middle|link=Garum Herb]] 1 [[File:Eyeball (item).svg|25px|middle|link=Eyeball]] | |||
| style ="text-align: right;" |5 | |||
| style ="text-align: left;" |15% Increased Melee Evasion Rating | |||
|- | |||
| style ="text-align: left;" |[[File:Melee Evasion Potion IV (item).svg|50px|middle|link=Melee Evasion Potion IV]] | |||
| style ="text-align: left;" |[[Melee Evasion Potion IV]] | |||
| style ="text-align: right;" |10 | |||
| style ="text-align: right;" |80 [[File:Mastery.svg|25px|middle|link=Mastery]] | |||
| style ="text-align: right;" |10 | |||
| style ="text-align: right;" |20 | |||
| style ="text-align: right;" |1 [[File:Garum Herb (item).svg|25px|middle|link=Garum Herb]] 1 [[File:Eyeball (item).svg|25px|middle|link=Eyeball]] | |||
| style ="text-align: right;" |10 | |||
| style ="text-align: left;" |25% Increased Melee Evasion Rating | |||
|} | |||
[[Category:Items]] | [[Category:Items]] | ||
{{Menu}} | {{Menu}} |
edits